fbpx

ЗНАЙОМТЕСЬ, РОГОЖКА!

Переглядів : 181

05.08.21

Продовжуємо нашу рубрику знайомства з асортиментом тканин фабрики м’яких меблів FRANKOF і сьогодні для Вас ми протестували 6 рогожок різних виробників, постачальників та категорії. До випробувань механічними пошкодженнями, водою та брудом додалися сигаретний тест та вплив прямого вогню.

Що таке рогожка і «з чим її їсти»?

         Рогожка — це цупка плетена тканина, що трішки нагадує мішковину. Майже «невбиваєма», тому її рекомендують власникам домашніх улюбленців — жодних слідів від кігтів чи зубів упродовж тривалого користування.

НАГАДУЄМО! Чим відрізняється матеріал і чому його поділяють на категорії!

Категорія тканини це визначення, що класифікує матеріал за ступенем зносостійкості, довговічності, схильності вигорання, повітропроникності та інших експлуатаційних характеристик. Відповідно, кожна наступна категорія має вищу ціну. Кожен виробник має власну класифікацію й на свій розсуд класифікує текстиль.

Варто зауважити декілька моментів:

 

Моноколорна колекція рогожки «ZARA» від СМТ має стриманий блиск та легко, швидко чиститься. Постачальник вказує, що текстиль м’який на дотик, проте із цієї вибірки, вона не найм’якіша. Тест Мартиндейла: 100 000 циклів. Виробник — Китай. Не водостійка, але вогнетривка, відштовхує бруд та не піддається механічним пошкодженням, що перевищує вимоги до тканини 1 категорії. Після сигаретного тесту залишається пропалене місце.

 

«Austin» (SIC) підходить для приватної та комерційної експлуатації. М’який матеріал відрізняється високою зносостійкістю, забезпечує захист від плям та бруду. Стійкість до стирання — 115 000 циклів. У колекції польського виробника 21 відтінок, який не піддається впливу механічним пошкодженням та бруду. Текстиль 2 категорії вогнетривкий (мінімальний слід від сигаретного тесту та відкритого вогню), проте поглинає воду.

 

Турецька колекція «Relax» від Artex — це приємна на дотик і одночасно надміцна рогожка 3 категорії з цікавим переплетенням ниток. Як і інші текстилі нашої вибірки, вона має високі показники зносостійкості (100 000 циклів за тестом Мартиндейла). Ця тканина приємно порадує натуральною гамою відтінків. Вона не схильна до надмірного розтягнення, завдяки чому її презентабельність зберігається протягом тривалого терміну експлуатації. Має додаткову підкладку. Проведене нами тестування дало змогу зробити наступі висновки:

  1. Від дії прямого вогню та сигарет залишається майже непомітний слід;
  2. Від забруднень одним пилососом не відкупишся, потребує ручної чистки щітки;
  3. Відштовхує воду
  4. Не піддається механічним пошкодженням.

 

Рогожка 4 категорії «Admiral» від Fabric Lab зовнішньо є ідентичною до «Austin» (SIC) — однакові відтінки та експлуатаційні характеристики, окрім єдиного — цей текстиль має водовідштовхуючий ефект. Тест Мартиндейла: 115 000 циклів. Має підкладку, приємна на дотик.

 

 

Колекція «Andre» польського виробника (TopTextil) відноситься до 5 категорії. Стійкість за тестом Мартиндейла — 30 000 циклів. Під дією вогню текстиль вигорає на відтінок, проте від сигарети слід майже непомітний. Не відштовхує воду та бруд. Для очищення потрібно застосовувати ручний метод. Жорстка на дотик, але досить масивне плетіння є стійким до механічного впливу.

 

 

«Battler» від Wisdom — стильна колекція рогожки 6 категорії з яскравим та виразним характером. З першого погляду, лаконічна, але насправді притягую погляд та підкреслює індивідуальність дизайну. Палітра відрізняється неординарністю й гармонійністю. Теплі відтінки, перетікають у холодні, а насичені плавно переходять у складні, глибокі тони:

Плетіння складається з двох ниток, що створюють незвичайну гру світла. Тканина має високим експлуатаційним потенціалом (тест Мартиндейла — 75 000 циклів) та довговічністю. Витримує механічні пошкодження, сигаретний тест, випробування вогнем, найлегше очищується із цієї вибірки, але не відштовхує воду. Це текстиль для створення креативних інтер’єрних рішень. Рекомендовано використовувати в сегменті HoReCa.