fbpx

ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ М’ЯКИХ МЕБЛІВ

Переглядів : 493

27.04.21

 

Зараз, прийшовши ввечері додому й лягаючи відпочивати на м’який диван, ми й не уявляємо, що могло бути якось інакше. Але століття тому люди задовольнялися в кращому випадку жорсткими лавами. Прагнення до комфорту дало поживу для роздумів і ближче до середини 17 століття світ дізнався новий різновид меблів — м’який. Звичайно, бідні селяни й ремісники не мали зайвого часу роздумувати, на чому і як сидіти. Цими питаннями задалася примхлива європейська еліта, яка втомлювалася від сидіння на жорстких лавках.

 

Спочатку з’явилася ідея обтягувати сидіння стільців тканиною. І цілком закономірно, що на наступному етапі вона перетворилася в оббивку, а внутрішній простір під нею набивали овечою вовною, кінським волосом і іншими м’якими натуральними наповнювачами. У такий спосіб була написана перша сторінка історії м’яких меблів. У стільців поступово почали витягуватися сидіння, що дало змогу вже не тільки сидіти, а й лежати на них — так виникли перші кушетки, що еволюціонували згодом у дивани.

В стародавньому Єгипті і в Греції були стільці та лавки, які робили з різних матеріалів, починаючи з дерева й закінчуючи мармуром. Але м’якість їм забезпечували подушки, що лежали зверху. А першими м’якими меблями вважаються повністю обтягнуті тканиною предмети.

 

В минулому м’які меблі робилися з натуральних природних матеріалів, чого, часом, не вистачає в сучасності Набагато пізніше з’являються і пружинні блоки, і штучні матеріали, які починають тіснити екологічно чисті вироби. Але зараз усе повернулося до витоків. Наша фабрика наголошує на натуральності продукції та відсутності шкоди для організму людини.

 

Істотний внесок у розвиток м’яких меблів вніс Йозеф Хоффман, австрійський архітектор і дизайнер, який відомий завдяки створеному спільно з художником К. Мозером об’єднанню «Віденські майстерні». Він зміг збалансувати наукові досягнення в сфері опору матеріалів та ортопедії, що знайшло світове визнання й тепер використовується при виробництві м’яких меблів.

 

Як будь-яку привабливу річ, так і дивани чи ліжка підхопила модна хвиля, яка досі із кожним роком тільки збільшує свій масштаб, доповнюючись новими стилями й новаторськими ідеями. Так в XVII столітті італійський бароко залишив відбиток в історії м’яких меблів химерними формами й розкішним декором. У XVIII столітті французький рококо надав диванам і ліжкам граціозності й кокетства, у той час як ампір наповнив їх міццю й імперським пафосом. XIX століття подарувало світу англійський Оксфорд, XX століття у 20-ті — 30-ті роки змістилися стилем арт-деко, а в 50-ті — 80-ті роки зародився сьогоднішній досить буйний і яскравий ретро. У середині минулого століття з’явився і зміцнів мінімалізм, так само як зараз набирає свої оберти американський фьюжн.

 

Отже, сучасні дивани та ліжка настільки різноманітні, наскільки це може собі дозволити людська фантазія. Поява нових технологій і матеріалів будуть і далі сприяти розвитку індустрії м’яких меблів, так що історія триває. А в каталозі FRANKOF ви завжди знайдете популярні моделі для сучасного інтер’єру. Залишайтеся завжди в тренді й дотримуйтесь своїх бажань разом із нашими меблями.